w

Getin Online – Lokata Wspólna – do 6,63% netto

Getin ponownie wprowadza Lokatę Wspólną, bo o niej mowa. Podobnie jak poprzednio, jej oprocentowanie zależy od liczby założonych lokat przez wszystkich klientów banku. W najgorszym przypadku (gdy zostanie założonych do 10 000 lokat tego typu) oprocentowanie wyniesie 5,71% netto (poprzednio było to 5,23%), w najlepszym zaś (powyżej 60 000 lokat) 6,03% (poprzednio 5,63%).

Po zoptymalizowaniu kwoty lokaty otrzymamy do 6,20% netto, a po uwzględnieniu 1zł premii z konta złotówkowego aż 6,63% netto.

Wyższością Lokaty Wspólnej nad Lokata Sierpnia jest to, że możemy ją założyć bez wychodzenia z domu oraz dłuższy okres trwania – 3 miesięce. Kwota minimalna to 1 000zł, maksymalna 14 000zł.

Optymalizując lokatę otrzymamy następujące oprocentowania i kwoty:

Skoki oprocentowania są tak cwanie przemyślane, że skok o jeden próg dla kwoty optymalnej nie spowoduje wzrostu oprocentowania efektywnego. Jednak mimo wszystko trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra oferta.

Oczywiście do podanych kwot dochodzi jeszcze premia 1zł za założenie lokaty z Konta Skarbonkowego, co dodatkowo zwiększy i tak wysokie już odsetki (jak na obecną sytuację na rynku). W najlepszym razie zyskamy aż 6,63% netto w skali roku.

W obecnej sytuacji na rynku, chyba warto ulokować pieniądze bezpieczniej. Sam w ostatnim miesiącu poniosłem ogromne straty na giełdzie, które już niedługo staną się faktem po sprzedaży akcji.

UWAGA: Dla osób planujących maksymalnie zoptymalizować lokatę: Najlepiej założyć lokaty ostatniego dnia, gdy dowiemy się, jakie oprocentowanie nam będzie przysługiwało. W tym celu wystarczy skorzystać z powyżej przedstawionej tabeli.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Idea Bank – Lokata Wyborcza – 8% + 7%

Lokata powitalna na 8,5% brutto w Meritum Bank