w

Konto ZOŚKA i ZOŚKA PRO na 3%, Konto Zyskowne na 2,8% oraz Idea Saver na 2,5% w Idea Bank

Na prośbę czytelnika będę dzisiaj kontynuował temat produktów oszczędnościowych w Idea Bank. Konkretnie chodzi o konto oszczędnościowe Zośka oraz Konto Zośka PRO.

Niejako przy okazji opiszę też Konto Zyskowne, Konto Idea Saver oraz przypomnę wpis z najlepszymi lokatami:

Konto Zośka PRO na 3% w skali roku


Zasada naliczania promocyjnego oprocentowania 3% na Koncie ZOŚKA PRO jest podobna do tej znanej z lokaty Cloud. Bank wypłaci wysokie oprocentowanie po spełnieniu jednego warunku. Jest to utrzymanie 10% osadu na koncie osobistym (darmowe Konto Idealne).

Przykład mamy powyżej. Utrzymując w danym dniu 5 tys zł na koncie osobistym otrzymamy promocyjne oprocentowanie 3% do kwoty 50 tys. zł. Tym samym rzeczywiste oprocentowanie Konta Zośka PRO to tak naprawdę ok. 2,7%.

Oprocentowanie obliczane jest na koniec każdego dnia wg formuły:

 • 3% w skali roki dla kwoty do 10 x środki na ROR
 • 1% dla nadwyżki

Uwaga na haczyk: W przypadku, gdy środki dostępne na Koncie ZOŚKA PRO będą mniejsze niż 10-krotność salda dostępnego na ROR, oprocentowanie zostanie obniżone do 1%.

Tym samym trzeba pamiętać o tym, aby środki na Żośce były zawsze wyższe niż 10 krotność salda na koncie ROR (na koniec dnia).

Zaletą z kolei jest to, że środki z ROR mamy cały czas do dyspozycji. W razie potrzeby możemy je wypłacić a brak wypełnić pieniędzmi z Konta Zośka PRO.

→ Przejdź do: Konto Zośka PRO

Konto Zośka na 3% w skali roku

Kolejną ciekawą ofertą jest bliźniacze Konto ZOŚKA. Tutaj jednak promocyjne oprocentowanie 3% otrzymamy w zamian za regularne zwiększanie salda.

Co zrobić aby uzyskać 3% w skali roku?

Pierwszy krok to przelew środków z Konta Idealnego. Maksymalnie można przelać 100 tys. zł. Następnie należy co miesiąc przelewać na nie 10% wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca.

Przykład:

1. dnia miesiąca przelewamy kwotę 10 000 zł, następnie co miesiąc przelewy na to konto 10% wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca. W opisywanym przykładzie, pierwsza dopłata będzie wynosiła 1 000 zł :

„Na początku przelej do 100 000 zł z Konta Idealnego. Następnie wystarczy tylko utrzymywać odpowiedni stan konta i co miesiąc przelewać na nie 10% wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca – czyli jeżeli w poprzednim miesiącu na Twoim koncie znajdowało się przeciętnie 5 000 zł, powinieneś przelać 500 zł. Nie musisz się martwić o to, jak policzyć średnie saldo z poprzedniego miesiąca – nasz system bankowości elektronicznej Idea Cloud zrobi to za Ciebie i podpowie ile powinieneś zaoszczędzić. Pamiętaj, że oprocentowanie 3% dotyczy jedynie środków do kwoty 110% ostatniego średniomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca.”

Oprocentowanie 3% dotyczy środków do 110% ostatniego średniomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca. Dodatkowo górny limit oprocentowania promocyjnego wynosi 100 000 zł.

W przypadku nie utrzymania salda, oprocentowanie na Koncie ZOŚKA wyniesie 1,5%.

Haczyki:

„Na koncie oszczędnościowym Zośka należy utrzymać w każdym dniu aktualnego miesiąca kwotę środków nie mniejszą niż średnie miesięczne saldo z poprzedniego miesiąca, a jeżeli wyniesie ono mniej niż 10 zł, to klient powinien utrzymać w każdym dniu aktualnego miesiąca kwotę środków nie mniejszą niż 10 zł.

Z Konta Idealnego na rachunek Zośka powinna trafić kwota wynoszącą co najmniej równowartość 10% średniego miesięcznego salda z poprzedniego miesiąca kalendarzowego. 

Na koniec danego miesiąca na Koncie Zośka powinna znajdować się kwota wynosząca co najmniej równowartość 110% średniego miesięcznego salda z poprzedniego miesiąca kalendarzowego”

Konto Zyskowne

Ciekawą opcją jest też Konto Zyskowne, na którym można otrzymać 2,8% w skali roku.

Warunkami uzyskania oprocentowania promocyjnego są tutaj wpływy na Konto Idealne w wysokości min. 1000 zł oraz transakcje za pomocą karty debetowej do Konta Idealnego na kwotę min. 100 zł miesięcznie.

Po spełnieniu ww. warunków, oprocentowanie wyniesie:

 • 2,8% do kwoty 10 000 zł
 • 2,0% dla kwot od 10 000 zł do 50 000 zł
 • 2,2% dla kwot od 50 000 zł do 100 000 zł
 • 2,3% powyżej 100 000 zł

Standardowe oprocentowanie wynosi natomiast:

 • 1,30% do kwoty 10 000 zł
 • 1,35% dla kwot od 10 000 zł do 50 000 zł
 • 1,40% dla kwot od 50 000 zł do 100 000 zł
 • 1,45% powyżej 100 000 zł

Konto Idea Saver

Ostatnim produktem oszczędnościowym, jakie dzisiaj opiszę jest Konto Idea Saver, na którym można ulokować środki na max. 2,5% w skali roku.

Idea Saver jest kontem regularnego oszczędzania na jakiś wybrany cel, np. telewizor, samochód czy wakacje. Sami określamy tutaj datę rozpoczęcia i zakończenia oszczędzania. Określamy też kwotę docelową, jaką planujemy uzbierać.

W nagrodę za systematycznie oszczędzanie Idea Bank wypłaci promocyjne odsetki, wynoszące 2,5% w skali roku do kwoty 10 000 zł. Bank przygotował też bezpłatną usługę automatycznego przelewania określonej kwoty z rachunku ROR.

Oprocentowanie Idea Saver:

 • 2,5% do 10 tys. zł
 • 1,5% powyżej 10 tys zł.

Konto Idealne – opłaty i zalety


Na koniec wypadałoby przyjrzeć się rachunkowi osobistemu w Idea Bank, które to jest wymagane to osiągnięcia najwyższego oprocentowania oszczędności.

Konto Idealne to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę w przypadku rozliczenia transakcji kartą na kwotę 100 zł miesięcznie
  • 5 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za wypłaty z 
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale
 • 0 zł za wpłaty gotówki w wyznaczonych wpłatomatach
 • 0 zł za dwa przelewy Express Elixir w miesiącu
 • 0 zł za dwa przelew europejskie (SEPA/EuroElixir)
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • 0 zł za polecenia zapłaty
Dokumenty / Linki

Tabela Opłat i Prowizji
Tabela oprocentowania rachunków

Bądź na bieżąco – Newsletter / Facebook / Twitter


Nie przegap żadnej świetnej promocji, lokaty, zmiany w ofercie Twojego banku.

Informacje możesz otrzymywać przez Facebooka, Twittera lub maila korzystając z Newslettera „Jak oszczędzić.pl” (wysyłanego średnio raz w tygodniu).


Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *

Imię

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Nieźle to wygląda, ale wiąże nas mocno z bankiem. Żeby to miało ręce i nogi to trzeba tu mieć swój podstawowy ROR i trzymać płynne środki.

Jerzy
Jerzy
8 lat temu

Dodatkowo kwota powyżej 100 000 zł oprocentowana jest na 1,5%. Wniosek, że nie opłaca się zaczynać od w/w kwoty, gdyż co miesiąc należy dokładać 10% średnomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca. W tym przypadku co miesiąc oprocentowanie średnie będzie niższe niż 3%.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Najlepiej taką, żeby 10% pokrywało się z miesięcznymi oszczędnościami.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Mam pytanie. Czy te 10% średnomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca, ma być przelane jednorazowo, czy może być w ratach oraz czy odsetki dodane do Konta Zośka wchodzą w kwotę podbicia. Na moim Koncie Zośka widnieje kwota podbicia 2 000 zł. Regulamin tego nie określa. Proszę o informację.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Darku napisałeś, że "Oprocentowanie 3% dotyczy środków do 110% ostatniego średniomiesięcznego salda z poprzedniego miesiąca. Dodatkowo górny limit oprocentowania promocyjnego wynosi 100 000 zł." Natomiast zgodnie z Regulaminem limit oprocentowania promocyjnego 100000 dotyczy tylko wpłaty w pierwszym miesiącu. W każdym kolejnym limit jest podnoszony o 10%. Zapis z Regulaminu: "Oprocentowanie Promocyjne przysługuje Uczestnikowi w pierwszym miesiącu kalendarzowym, w którym na Rachunek Oszczędnościowy zostaną przelane przez Uczestnika środki z Rachunku. Oprocentowaniem Promocyjnym w tym miesiącu są objęte wyłącznie środki nie przekraczające kwoty 100 000 PLN przelane przez Uczestnika z Rachunku. Środki przekraczające kwotę 100000 PLN są objęte Oprocentowaniem Standardowym."

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Hmm, dobre pytanie. Po świętach zadzwonię o to zapytać.

Jerzy
Jerzy
8 lat temu

Z tym pytaniem już występowałem do konsultantów Idea Bank. Jedni twierdzą, że tylko do 100 000 zł. objęte jest oprocentowaniem promocyjnym, inni natomiast, że dotyczy to tylko pierwszego miesiąca. Nie mają jednej linii interpretacyjnej. Wystąpiłem z zapytaniem w systemie Idea Cloud w marcu 2016r i do dzisiaj nie mam odpowiedzi. Na czacie na moje pytanie odpowiadają cytatami z Regulaminu i nic z tego nie wynika a Regulamin jest niejednoznaczny. Jak zadałem ponownie pytanie w systemie Idea Cloud, że oczekuję jednoznacznej odpowiedzi TAK lub NIE, nie odpowiadają wcale. Szkoda słów kogo Oni tam zatrudniają.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Mnie bezczelnie oszukali,bo mimo podbicia 10procent naliczyli tylko 1,5 odsetek i nie odpowiadają na reklamację!

Jerzy
Jerzy
8 lat temu

Czy Twoje podbicie było z Konta Idealnego na Konto Zośka kwotą wskazaną w systemie do podbicia, czy pomniejszoną o doliczone odsetki?

Jerzy
Jerzy
8 lat temu

Jeszcze jedno pytanie do Anonimowy 4 maja 2016 01:07, czy wpływ kwoty podbicia na Konto Zośka był jednorazowy, czy w ratach?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Jak to idea Bank, wszystko zagmatwane:

W regulaminie jest:

"Oprocentowanie Promocyjne przysługuje Uczestnikowi w tych kolejnych
miesiącach kalendarzowych, następujących po miesiącu kalendarzowym,
w którym po raz pierwszy na Rachunek Oszczędnościowy zostaną przelane
przez Uczestnika środki z Rachunku, w których:
a) Uczestnik będzie utrzymywał na Rachunku Oszczędnościowym w każdym
dniu tego miesiąca kwotę środków nie mniejszą niż Średnie Miesięczne
Saldo z poprzedniego miesiąca kalendarzowego, a jeżeli Średnie
Miesięczne Saldo z poprzedniego miesiąca kalendarzowego wynosiło
mniej niż 10 PLN, to Uczestnik powinien utrzymywać w każdym dniu
tego miesiąca kwotę środków nie mniejszą niż 10 PLN, oraz
b) Uczestnik przeleje z Rachunku na Rachunek Oszczędnościowy kwotę
wynoszącą co najmniej równowartość 10% Średniego Miesięcznego
Salda z poprzedniego miesiąca kalendarzowego, oraz
c) na koniec danego miesiąca kalendarzowego na Rachunku Oszczędnościowym
będzie się znajdować kwota wynosząca co najmniej równowartość
110% Średniego Miesięcznego Salda z poprzedniego miesiąca
kalendarzowego."

Jerzy
Jerzy
8 lat temu

Czy te "10% Średniego Miesięcznego Salda z poprzedniego miesiąca kalendarzowego" trzeba jednorazowo przelać, czy może być w ratach.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Pół godziny wisiałem na telefonie, ale konsultantka wydawała się wiedzieć mniej ode mnie i co chwile było "proszę poczekać, sprawdzę to". 😀

Idea Bank powinien przeszkolić swoich pracowników z własnej oferty bo to naprawdę wstyd.

Ostateczne stanowisko było takie, że może to być kilka przelewów, tak aby na koniec miesiąca zwiększyś saldo o co najmniej 10%.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Cyt: Tym samym trzeba pamiętać o tym, aby środki na Żośce były zawsze wyższe niż 10 krotność salda na koncie ROR (na koniec dnia).

Według mnie powinno być: aby środki na Zośce były równe lub wyższe niż 10 krotność salda na koncie ROR (na koniec dnia).
"Równe" jest to optymalny, najlepszy i najkorzystniejszy wariant.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Masz rację, tak jak napisałeś lepiej brzmi 🙂

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

jeszcze potrzeba operować przelewami by zmieścić się w tych 1/10. A tylko 1 przelew w miesiącu jest darmowy, pozostałe są płatne 5 zł.wiec zaraz się okaże, że te 1 czy 0,5 % różnicy pomiędzy standardowymi lokatami będzie zjedzona przez te dodatkowe koszty. Nie mówiąc już nawet o tym, że szkoda czasu na zabawy, pilnowanie tego salda itp. dla marnych kilku złotych. Oferta stworzona głównie po to by połapać klientów którzy z niewiedzy i nierozgarnięcia będą mieli tylko te 1%.Tyle w tem

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Wiele pilnować nie trzeba o ile nie korzystasz z tego konta zbyt często. Raz przelewasz odpowiednią sumę i zapominasz o sprawie. Co do opłat za kolejne przelewy to jest to pewien standard w Polsce (z wyłączeniem BGŻOptima).

Na tą chwilę, to właśnie na Zośce trzymam większość oszczędności. Millennium jakoś dziwnie liczy kwotę nowych środków, więc też nie jest tak prosto uzyskać te 2,7%.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Idea Bank obniżył oprocentowanie Zośki PRO do 2,5%. Można wyrazić sprzeciw i zamknąć konto. Tylko pytanie, od kiedy obowiązuje nowe, niższe oprocentowanie? Tabela opłat niby z 5 września 2016 r.

Co myślisz?

120 zł + 75 zł na Groupon do darmowego Konta Godnego Polecenia 4% w BZ WBK!

150 zł na groupon w zamian za założenie Lokaty Bezkarnej w BGŻOptima