Walutomat: tania wymiana walut + kod zniżkowy 50%

 Walutomat promocja
Wspólnie z Walutomat – najpopularniejszą platformą wymiany walut w Polsce przygotowaliśmy promocję dla czytelników JakOszczedzic.pl.

Dzięki wspólnej akcji promocyjnej otrzymacie aż 75% zniżki na prowizję serwisu. Standardowo wynosi ona zaledwie 0,2% kwoty wymiany. Dzięki zniżce dla czytelników „Jak oszczędzić.pl” prowizja od pierwszej wymiany wyniesie zaledwie 0,05%!

Przy okazji nadrabiam temat wymiany walut i oszczędzania na wymianie waluto, który powinien pojawić się na łamach bloga jeszcze przed wakacjami.

Walutomat jest moją główną platformą wymiany walut. To tutaj wymieniam najwięcej gotówki na zagraniczne wyjazdy i zakupy w walutach. To, że sam korzystam z tej platformy, było dodatkowym argumentem za dzisiejszym wpisem. Na blogu „Jak oszczędzić.pl” polecam tylko promocje i serwisy, z których sam korzystam.

→ Przejdź do: aż 75% zniżki na Walutomat (promocja, aż 75% zniżki)

Czym jest Walutomat?

Walutomat.pl jest największą platformą wymiany walut w Polsce. Dzięki niemu możemy oszczędzić do kilku procent w stosunku do tradycyjnych sposobów wymiany walut w banku czy też kantorze stacjonarnym.

Najlepiej zobrazuje to poniższe zestawienie kwoty otrzymananem z wymiany 1000 PLN
na EUR
:
Walutomat pozwala na wymianę pięciu walut:

  • Polskie złote (PLN)
  • Euro (EUR)
  • Funty brytyjskie (GBP)
  • Franki szwajcarskie (CHF)
  • Dolary amerykańskie (USD)
Operator Walutomatu, firma Currency One, 21 lipca 2015 roku otrzymała licencję KNF zezwalającą na świadczenie usług płatniczych.

Znaczy to tyle, że firma jest w dobrej kondycji a pieniądze klientów są chronione (środki klientów leżą na oddzielnych kontach i są wyłączone z masy upadłościowej).

Promocja – 50% zniżki na Walutomat.pl

Jak już wspomniałem na wstępie, Walutomat pobiera prowizję w wysokości 0,2% od zrealizowanych zleceń wymiany. Trzeba przyznać, że jest to niska prowizja w porównaniu do spreadu w kantorze stacjonarnym czy banku, gdzie zapłacimy nawet kilka procent prowizji.

Aby uzyskać zniżkę w wysokości 50% wystarczy zarejestrować się z promocyjnego linka. Za pierwszą wymianę walut zapłacicie wtedy zaledwie 0,1% prowizji.

Dodatkowe wskazówki jak oszczędzić jeszcze więcej na wymianie walut znajdziecie na końcu wpisu.

Uwaga:
Po przejściu z linka „Jak oszczędzić.pl” powinien być widoczny banner reklamowy z informacją o 50% zniżce.

Jak zacząć i uzyskać 50% zniżki?

1.    
Rejestracja

Aby korzystać z serwisu Walutomat i uzyskać 75% znizki na pierwszą wymianę należy zarejestrować się z linka jakoszczedzic.pl.

Po przejściu z linka pojawi się informacja o 50% rabacie.

Proces rejestracji jest krótki, nie ma się co tutaj
rozpisywać.
2.    
Wpłata pieniędzy

Aby dokonać wpłaty należy przejść kolejno:

Walutomat.pl ->
Mój Walutomat -> Wpłaty
Tutaj wybieramy interesującą nas walutę oraz bank, z
którego będziemy zlecać wpłatę gotówki. Koszt wpłaty / wypłaty możemy sprawdzić poprzez
kalkulator dostępny na stronie.

Uwaga: poniższy poradnik bazuje na starym interfejsie (kolor zielony). Nowy interfejs posiada kolor niebieski. Postaram się niedługo zaktualizować wpis pod nowy interfejs.

3.    
Wymiana waluty
Proces wymiany walut jest również stosunkowo prosty. Po
wpłaceniu pieniędzy i pojawieniu się środków na koncie Walutomatu, musimy złożyć zlecenie wymiany, wchodząc kolejno:
Walutomat.pl ->
Mój Walutomat -> Zlecenia wymiany -> Nowe zlecenie
Wypełniamy odpowiednie pola, tj. kwotę, walutę oraz kurs po
jakim chcemy dokonać wymiany (niestety nie można go później modyfikować tylko trzeba anulować zlecenie i wystawić nowe). Do ustalenia kursu możemy posłużyć się
opisywaną powyżej stroną „Aktualne oferty” i wpisać kurs o 0,01 wyższy od najlepszego zlecenia (ja tak zazwyczaj robię).

Gdy chcemy dokonać wymiany natychmiastowej to musimy się liczyć z kursem strony przeciwnej. Ten może być już mniej korzystny niż kurs dostępny w innych kantorach internetowych. Osobiście polecam tą metodę tylko przy korzystnym kursie z drugiej strony (np. gdy kurs NBP mocno rośnie . spada).

4.    
Dodanie rachunku
bankowego
Przed dokonaniem wypłaty pieniędzy należy dodać do systemu Walutomatu numer naszego konta w walucie wypłaty. Dane te poprawiają bezpieczeństwo oraz służą do
weryfikacji naszych danych przez serwis.
Dodanie rachunku dokonujemy wchodząc kolejno:
Walutomat.pl ->
Mój Walutomat -> Konta bankowe
Wystarczy podać numer rachunku oraz jego walutę.
5.    
Wypłata pieniędzy
Dokonanie zlecenia wypłaty na nasze konto jest jeszcze
prostsze niż wymiana walut.
Należy przejść kolejno:
Walutomat.pl ->
Mój Walutomat -> Wypłaty
Czasy realizacji przelewów oraz koszt wpłaty / wypłaty można sprawdzić na stronie pomocy.

Na tą chwilę darmowe wpłaty / wypłaty oferuje: PKO BP (+ Nordea), BZ WBK ( +Kredyt Bank), PEKAO SA, mBank (konta firmowe), Millennium, Alior Bank (+ T Mobile Usługi Bankowe), ING Bank Śląśki, Raiffeisen Polbank, Deutsche Bank.

Wskazówki na jeszcze tańszą wymianę


Przed dokonaniem wymiany walut, warto sprawdzić aktualne oferty kupna i sprzedaży danej pary walut (zakładka Aktualne oferty). Sprawdzimy tutaj również historię ostatnich 10 wymian oraz sumę wymian z poprzednich 10 dni.

Aby wymienić waluty jeszcze taniej, warto wystawiać zlecenia kupna / sprzedaży wtedy, gdy kurs jest poniżej średnich kursów NBP.

Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że najtaniej wymiany dokonamy po godzinach pracy, kiedy na rynku nie są obecni klienci firmowi.

Z dużym dyskontem walutę kupimy również wtedy, gdy dana waluta rośnie. Walutomat charakteryzuje się „bezwładnością”. Po prostu zlecenia nie są aktualizowane automatycznie względem średnich kursów. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Fajnie tylko pytanie brzmi gdzie jest haczyk na plus. W kantorze lub banku dajesz złotówki, odbierasz zielone i koniec. Tutaj nie dość że musisz skakać po kontach to kilkugroszowy zysk najpierw pomniejsza prowizja a gdy już masz dewizę w ręce to może okazać się że kurs tak się zmienił że lepiej było się udać do stacjonarnego kantoru.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Prowizja jest tak niska, że jej prawie nie widać i bardzo często można kupić waluty (po uwzględnieniu prowizji) poniżej kursu średniego.

A jak się okaże, że kurs spada to zawsze możesz kupić jeszcze 🙂 W kantorze i tak więcej zapłacisz.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Dokładnie. Warto dodać, że w Walutomat pośredniczy w wymianie pomiędzy użytkownikami. Dzięki temu obie strony zyskują z pominięciem kantorów. Prowizja oczywiście jest, ale wydaje mi się, że nikt nie ma niższej na rynku.

Druga wielka zaleta Walutomatu to płynność, której brakuje mniejszym stronom. Dzięki temu łatwiej jest wymienić pieniądze po lepszym kursie.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Mała uwaga do pierwszego komentarza. Żeby iść do kantoru to trzeba wcześniej do bankomatu 😀

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Zapoznałem się z tym walutomatem i to jest taka internetowa forma cinkciarstwa. Kwestią czasu jest gdy dobiorą się do tego jak do dopalaczy.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Hehe, co to ma wspólnego ze sobą? 😀

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

@up Ludzie wymieniają się dewizami a rządzącym stoi gul że ludziom jest dobrze. Więc za jakiś czas albo zabronią albo opodatkują albo wymyślą coś jeszcze innego.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Aby wypłacić z każdego banku usd lub euro pobierana jest prowizja

pap13
pap13
8 lat temu
Reply to  Anonimowy

Nie prawda.

bankier
bankier
8 lat temu

Wcale, że nie. W ING i Aliorze można wypłacić bez prowizji. Sam właśnie tak robię. Najpierw wymiana w walutomacie, przelew i wypłata w oddziale.

Co myślisz?

15% zniżki na Groupon przez aplikację mobilną

SUPER DUET: 140 zł za otwarcie dwóch lokat w Toyota Bank, 2 edycja